Blaty kwarcowe

Blaty kwarcowe

Kwarc to jeden z najtwardszych minerałów na Ziemi. Ze względu na swoją wytrzymałość i obfitość kwarc jest popularnym i niezawodnym wyborem na blaty. Dlatego blaty kwarcowe są czasami określane jako „zaprojektowane” lub „wykonane przez człowieka”, ale kwarc jest w rzeczywistości kamieniem naturalnym. Ilość naturalnego kwarcu w płycie zależy od producenta kwarcu.

Blaty kwarcowe, a blaty marmurowe

Blaty kwarcowe są znacznie trwalsze niż blaty marmurowe. Marmur łatwo rysuje i brudzi, a blaty z kwarcu są odporne na zarysowania i plamy. Marmurowe blaty wymagają częstej konserwacji, ale blaty kwarcowe nigdy nie wymagają uszczelniania ani polerowania. W przeciwieństwie do marmuru kwarc nie jest wchłaniany, więc płyny plamiące i szkodliwe bakterie nigdy nie są wchłaniane. Ponadto kwaśne potrawy, takie jak cytryna, mogą powodować wytrawianie marmurowych blatów, co nigdy nie stanowi problemu w przypadku kwarcu.

blaty kwarcowe

Pewną alternatywą może być beton, jednak nie jest on kamieniem naturalnym. Beton to mieszanina wody, cementu i kruszywa piasku lub żwiru. Blaty betonowe są porowate, podatne na plamy i wymagają uszczelnienia. Betonowe blaty są czasami proponowane podczas aranżacji wnętrz, ale są niezwykle ciężkie i trudne do zainstalowania. Ciekawią mnie wasze doświadczenia, kontakt jest do Twojej dyspozycji.

Biznes Budownictwo